Kalkulator transportu kolejowego
Transport morski i kolejowy Marta s.r.o. Kalkulator transportu kolejowego

Zastanawiasz się, ile kosztuje transport kolejowy towarów z Chin? Chcesz dobrze zaplanować wydatki, zanim ostatecznie wybierzesz metodę importu? Oszacowanie kosztów pozwoli Ci podjąć najlepszą decyzję dla swojego biznesu. 

Mamy narzędzie, które Ci to ułatwi! Stworzyliśmy INTUICYJNY KALKULATOR TRANSPORTU KOLEJOWEGO Z CHIN DO POLSKI ONLINE. Wystarczy kilka kliknięć. 

Wycena transportu kolejowego nigdy nie była prostsza i szybsza.
Poznaj cenę zanim podejmiesz decyzję!

Prosty kalkulator kosztów transportu kolejowego

Zobacz, ile zapłacisz za transport kolejowy z Chin do Polski.


Rodzaj przesyłki

Drobnica

lcl illustration

Kontener

flc illustration

Informacje Transportowe

Wymiary i waga przesyłki

Międzynarodowe warunki handlowe (Incoterms)

Odprawa celna

~ 40.00 $

Informacje osobiste – Fill in if you want to receive an offer.

Transport kolejowy Chiny — Polska. Wycena transportu kolejowego i dobre oszacowanie kosztów.

Jesteś importerem i zaopatrujesz się w Chinach? Z pewnością ciągle szykasz alternatyw dla transportu swoich towarów. Wysoka cena za fracht morski może zrażać do wyboru takiego rozwiązania, a rozwój europejskiej oraz chińskiej kolei wręcz przeciwnie – zachęca do korzystania ze spedycji kolejowej. Umowa z kontrahentem w Chinach, eksportującym produkty, to połowa sukcesu. Pozostaje jeszcze wybór dobrego, profesjonalnego spedytora, który doradzi, jak przetransportować towar z Chin do Polski. Trudno jednak oszacować koszty i przyjąć odpowiednią strategię, nie znając podstawowej wartości — ceny importu. 

Do tego potrzebujesz odpowiedniego narzędzia. Takiego, które uwzględni wszystkie zmienne ceny frachtu. Kalkulator transportu kolejowego z Chin do Polski sprawdzi się do tego doskonale. Nasz system wszystko za Ciebie przeliczy, a Ty będziesz mógł spokojnie przekalkulować koszty, jakie wiążą się z transportem kolejowym z Chin prosto pod Twoje drzwi.

Co wpływa na cenę transportu kolejowego z Chin?

Cena transportu kolejowego z Chin to wypadkowa wielu zmiennych. Przedsiębiorcy importujący towary z Azji muszą liczyć się z kosztami związanymi m.in. z produkcją towarów, uwarunkowaniami prawnymi (zarówno w Chinach, jak i w Polsce) oraz przede wszystkim z ceną samego transportu przesyłki. Na koszt frachtu kolejowego z Chin składa się:

  • rodzaj towaru (drobnica lub kontener),
  • miejsce wysyłki i miejsce docelowe,
  • wybór usługi dostawy pod drzwi,
  • wymiary i waga przesyłki,
  • rodzaj Incoterms,
  • koszt odprawy celnej,
  • kurs walut.

LCL czy FCL — Jakiego rodzaju jest Twoja przesyłka?

LCL i FCL to podstawowe pojęcia spedycyjne. Ich znajomość jest niezbędna do oszacowania kosztów związanych z frachtem kolejowych z Chin. Aby dobrze określić rodzaj przesyłki, jaką ma przewieźć dla Ciebie spedytor, musisz wiedzieć, że:

  • LCL (Less than Container Load) to przesyłki drobnicowe, czyli takie, których objętość nie zajmuje całej przestrzeni kontenera i liczy od 1 m3 do 52 m3. Przesyłki LCL do różnych odbiorców można łączyć w transporcie z innymi mniejszymi ładunkami. LCL to najczęściej towary pakowane w pudła, worki lub na europalety. Ten rodzaj przesyłki jest popularny wśród początkujących przedsiębiorców, którzy importują np. kilkadziesiąt sztuk danego towaru.
  • FCL (Full Container Load) to, jak wskazuje nazwa, przesyłka, która wypełnia cały kontener. Ładunek pełnokontenerowy to przesyłki o dużej objętości, mające 52 m3 i większe.

Wycena transportu kolejowego a Incoterms — Międzynarodowe Reguły Handlu, które musisz znać

Zamawiając towar z Chin, staniesz przed wyborem formuły, regulującej warunki wymiany handlowej. Incoterms, czyli Międzynarodowe Reguły Handlu są przydatne dla każdego, kto decyduje się na import towarów, w tym także za pośrednictwem spedycji kolejowej. Dlaczego? Dzięki temu wymiana handlowa przebiegnie sprawnie, a obowiązki oraz koszty eksportera i importera będą jasno określone. W przypadku spedycji kontenerowej z Chin warto rozpatrzyć Incoterms:

  • Ex Works (EXW), według których nadawca przesyłki ponosi koszty związane z przygotowaniem towaru i jest odpowiedzialny za skompletowanie dokumentów sprzedaży. Z kolei kupujący jest obciążony większą odpowiedzialnością związaną z załadunkiem i transportem od nadawcy, dokumentacją celną oraz eksportową, rozładunkiem w miejscu docelowym, a także kosztami tj. ubezpieczenie, transport, cło i podatki.
  • Free Carrier (FCA) — jedną z najczęściej wybieranych reguł przez importerów. Według niej odpowiedzialność za przesyłkę do czasu dostarczenia załadunku do terminala ponosi nadawca. Dopiero w momencie przekazania towaru w określonym w umowie miejscu w kraju eksportera, importer przejmuje pozostałe obowiązki, czyli wszystkie czynności związane z dalszym transportem ładunku (w tym w szczególności zawarcie umowy ze spedytorem) oraz kosztami i dokumentacją.
  • Free on Board (FOB) mającą zastosowanie w transporcie morskim i żegludze śródlądowej. Ta zasada wykorzystywana jest do wskazania odpowiedzialności importera i eksportera w zakresie uszkodzeń lub zniszczeń wysyłki w trakcie transportu.

Nie wiesz, jak skorzystać z kalkulatora transportu kolejowego z Chin do Polski? Koszt importu budzi Twoje wątpliwości? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci obliczyć i zinterpretować cenę frachtu kolejowego z Chin dla Twojej przesyłki.